Peru & Chile

MOTOBIRDS

Do wyjazdu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

INKOWIE, ATACAMA, ANDY I MACHU PICCHU – czyli the best of PERU & CHILE

Podczas wyprawy poznamy najpiękniejsze zakątki Peru. Będziemy jeździć po krętych górskich drogach, zobaczymy z bliska majestatyczne szczyty Andów. Poznamy kulturę Inków. Odwiedzimy słynne Macchu Picchu i Świętą Dolinę. Zwiedzimy Cuzco. Zatrzymamy się nad wodami najwyżej położonego jeziora na świecie – Titicaca. Łodzią przedostaniemy się na pływające wyspy Uros. Z „lotu ptaka” przyjrzymy się geoglifom z Nazca. Zajrzymy do najgłębszego na świecie Kanionu Colca. Zagubimy się w labiryncie uliczek w Klasztorze Świętej Katarzyny w Arequipie. Zobaczymy pustnnną oazę przy Ica i wielkie wydmy przy Paracas. Z pokładu łodzi będziemy mogli obserwować rezerwat Islas Ballestas i zamieszkujące je flamingi czerwono-białe, albatroasy, pingwiny Humboldta, kormorany i lwy morskie. Last but not least – czeka na nas wspaniała kuchnia peruwiańska i najlepsze na świecie ceviche.

Wyprawa przeznaczona jest dla dużych motocykli turystycznych. Można również jechać z pasażerem. Trasa w większości prowadzi drogami asfaltowymi. Podczas wyprawy towarzyszy nam samochód wsparcia. Wszystkie noclegi są w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych, a w przypadku miejsc, gdzie nie ma hoteli – w komfortowych pensjonatach.

Szczegóły wyprawy motocyklowej

Podstawowe informacje:
 • Dostępne miejsca: 10
 • Minimalna ilość uczestników: 6
 • Start: 13 października 2019 Valparaiso, Chile
 • Meta: 2 listopada 2019 Arica, Chile
 • Czas trwania: 21 dni
 • Najbliższe lotnisko: Santiago de Chile i Arica, Chile

Cena: 2800 EUR

(2800 EUR pasażer)

 

Cena zawiera:
 • Opiekę przewodnika posługującego się językiem hiszpańskim.
 • Noclegi w trzy i cztero gwiazdkowych hotelach, w pokojach dwuosobowych (lub w analogicznych pensjonatach, tam gdzie niedostępne są hotele).
 • Śniadania.
 • Samochód wsparcia z kierowcą.
 • Koszty paliwa do samochodu wsparcia.
 • Ubezpieczenie OC dla motocykli.
 • Półdniową wycieczkę łodziami na wyspy Uros na jeziorze Titicaca.

Cena nie zawiera:
 • Biletów lotniczych do Santiago de Chile i z Arica (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy).
 • Kosztów paliwa dla motocykla.
 • Ubezpieczenia podróżnego.
 • Posiłków innych niż śniadania.
 • Biletów wstępu do innych atrakcji turystycznych niż wymienione powyżej, w tym zwiedzania Machu Picchu oraz lotu nad Nazca.
 • Przejazdu z/na lotnisko z/do hoteli w Valparaiso / Arica.
 • Kosztów transportu i odpraw celnych motocykla (cena transportu wraz z odprawą to 1800 EUR)
O wyprawie:
 • Typ wyjazdu: 90% drogi asfaltowe, 10% drogi szutrowe
 • Poziom trudności: 5/10

motocykl:

Wyprawa przeznaczona jest dla dużych motocykli turystycznych. Możemy zorganizować transport Twojego motocykla – koszt transportu  i odpraw celnych motocykla to 1800 EUR.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Trasa przewiduje zarówno atrakcje przyrodniczo – krajobrazowe, jak i kulturowe. Będziemy jeździć wspaniałymi, krętymi górskimi drogami. Zobaczymy Pacyfik i pustynię z ogromnymi wydmami, a nawet oazę. Odwiedzimy wyspy – Islas Ballestas, które zamieszkują m.in.  lwy morskie, albatrosy i pingwiny Humboldta. Zobaczymy najwyżej położone jezioro świata – Titicaca i poznamy kulturę Indian zamieszkujących wyspy Uros. Zatrzymamy się nad najgłębszym na świecie Kanionem Colca. Zwiedzimy najważniejsze zabytki związane z kulturą Inków: Machu Picchu, Świętą Dolinę i stolicę Inków – Cuzco. Poznamy pokolonialną Arequipę ze słynnym klasztorem Św. Katarzyny. Z pokładu samolotu przyjrzymy się geoglifom z Nazca.

CO POWINIENEŚ WIEDZIEĆ:

Sama jazda nie będzie technicznie trudna. Będziemy jeździć po drogach asfaltowych lub dobrze / przyzwoicie utrzymanych drogach szutrowych. Pogoda o tej porze roku jest na ogół jest dobra i słoneczna, ale jak to w górach wysokich należy się spodziewać wszystkiego. Duża wysokość może przyczyniać się do zmęczenia.

Nasza wyprawa to nie wyścig – zależy nam na bezpieczeństwie. Będziemy jeździć w takim tempie, aby wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do celu.

Pamiętaj, że to wyprawa motocyklowa i każdego uczestnika obowiązuje odpowiedni strój.

Będziemy jeździć na bardzo dużych wysokościach (ponad 5000 m). Ważne jest posiadanie odpowiedniego ubrania oraz koniecznie kremu z filtrem ochronnym.

Plan wyprawy motocyklowiej

Dzień 1 (13.10)

Przylot do Santiago de Chile, przejazd do Valparaiso. Odpoczynek.

Najprawdopodobniej przylecimy do Santiago de Chile przed południem. Przejedziemy busem do Valparaiso. Resztę dnia przeznaczymy na odpoczynek i zwiedzanie tego kolorowego miasta.

Dzień 2 (14.10)

Valpraiso do Ovalle (360 km)

Rano odbieramy nasze motocykle i ruszamy w trasę. Będą gory i Pacyfik. Pacyfik zawsze z lewej. Góry różnie. Po południu dojedziemy do pięknego gospodarstwa, położonego wśród winorośli, gdzie zostaniemy na noc.

Dzień 3 (15.10)

Ovalle do Copiapo (420 km)

Poznamy uroki przemieszczania się po Ameryce Południowej po słynnej Panamericanie. Po południu dojedziemy obrzeży Pustynii Atacama.

Dzień 4 (16.10)

Copiapo do Antofagasta (520 km)

Dziś będzie bardzo gorąco. Przejeżdżamy przez najsuchszą pustynię świata – Pustynię Atacama. Będziemy trzymać się jak najbliżej Pacyfiku – bryza morska daje wytchnienie. Zobaczymy też słynną „Rękę Pustyni”.

Dzień 5 (17.10)

Antofagasta do Iquique (420 km)

Dzień zaczynamy od odwiedzenia słynnej La Portada. Dalej pojedziemy na północ, wzdłuż Pacyfiku. Będziemy przejeżdżać przez wiele rybackich wiosek. Na pewno zjemy pyszny lunch przygotowany ze świeżych połowów. Po południu przekonamy się jak wyglądają wielkie wydmy, na których kilkukrotnie rozgrywały się losy rajdu Dakar.

Dzień 6 (18.10)

Iquique do Arica (315 km)

Dzień tzw. ghost towns, czyli wymarłych górniczych miast. Szkielety na środku pustyni robią porunujące wrażenie. Odwiedzimy to najbardziej znane – Humberstone i według nas najciekawsze… Niespodzianka. Po południu dojedziemy do klimatycznego, nadmorskiego miasteczka Arica. Gdzie będziemy mogli odpocząć na plaży.

Dzień 7 (19.10)

Arica do Arequipa (430 km)

Wjeżdżamy do Peru i w Andy. Zaczną się poważne wysokości i kręte drogi. Po południu dojedziemy do Arequipa, pięnego miasta położonego u podnóża dwóch wulkanów. Po południu odwiedzimy Konwent św. Katarzyny.

Dzień 8 (20.10)

Arequipa do Chivay (165 km)

Przed nami pierwszy dzień jazdy w całości górskimi drogami i na dużych wysokościach. Będzie pięknie, malowniczo i bardzo kręto. Po południu dojedziemy w okolice słynnego Kanionu Colca.

Dzień 9 (21.10)

Chivay do Puno (270 km)

Rano będziemy wypatrywać kondorów, szybujących tu zazwyczaj nad najgłębszym kanionem Świata – Colca. Następnie udamy się nad Jezioro Titicaca, gdzie po południu łodziami popłyniemy na Wyspy Uros.

Dzień 10 (22.10)

Puno do Cusco (388 km)

Dziś będziemy jechać jedną z najpiękniejszych motocyklowych dróg jakie istnieją. Fantastyczne widoki, majestatyczne góry a na koniec… stolica Inków Cusco.

Dzień 11 (23.10)

Cusco dzień wolny

Zasłużony dzień wolny. Ale tylko od motocykli. Mamy mnóstwo do zwiedzania, więc na pewno nudzić się nie będziemy. Dla chętnych wycieczka do Tęczowej Góry (Montana de Siete Colores).

Dzień 12 (24.10)

Cusco – Pisac – Urubamba – Ollayntaytambo – Aguas Calientes (80 km)

Święta Dolina Inków i Pisac to na pewno jedno z tych miejsc w Peru, których ominąć nie można. Zobaczymy je po drodze do Urubamba. W Urubamba zostawimy motocykle i busem udamy się do pociągu, którym dotrzemy do Aguas Calientes, bazy wypadowej na Macchu Picchu. To będzie długi, ale niezapomniany dzień.

Dzień 13 (25.10)

Macchu Picchu – Aguas Calientes – Urubamba (0 km)

O świcie wyruszamy do… Macchu Picchu. To jedno z najbardziej znanych, podziwianych i niesamowitych miejsc na ziemi. Po południu zjedziemy pociągiem do doliny i wrócimy do Urubamba, gdzie czekają na nas motocykle.

Dzień 14 (26.10)

Urubamba – Abancay (207 km)

Ciąg dalszy górskiego roller costera. Wijące się jak węże drogi, majestatyczne Andy – czyli to co motocykliści kochają najbardziej.

Dzień 15 (27.10)

Abancay – Ayacucho (380 km)

To nasz ostatni dzień, który w calości spędzimy w górach. Lamy, górale i urokliwe wioski – to wszystko czeka nas na trasie.

Dzień 16 (28.10)

Ayacucho – Paracas (361 km)

Wracamy nad Pacyfik. I to z przytupem. Paracas to wyjątkowe miejsce. Pustania. A zaraz obok słynne Islas Ballestas. Można nawet polatać na paralotni – to jeden z lepszych paralotniowych spotów w całej Ameryce Południowej.

Dzień 17 (29.10)

Paracas – Ica – Nasca (218 km)

Rano popłyniemy na Islas Ballestas, zobaczyć z bliska słonie morskie, foki i liczne ptactwo zamieszkujące te wyspy, przez niektórych zwanymi „Małe Galapagos”. Potem wyruszymy przez pustynię w stronę oazy Huacachina. To miejsce wyglada naprawdę jak z bajki!

Dzień 18 (30.10)

Nasca – Chala (165 km)

Rano proponujemy lot nad malowidłami Nasca. To najlepszy sposób, żeby zobaczyć te niesamowite dzieło. Po południu wyruszymy znowu w stronę Pacyfiku.

Dzień 19 (31.10)

Chala – Moquegua (490 km)

Długi dzień nad Pacyfikiem. Morska bryza umili nam jazdę.

Dzień 20 (1.11)

Moquegua – Arica (215 km)

Wracamy do Chile. W Arica oddajemy motocykle do transportu. Po południu odpoczynek na plaży. Należy nam się po długiej i intensywnej podróży.

Dzień 21 (2.11)

Wylot

Koniec

Jestem zainteresowany!

Masz pytania w sprawie wyjazdu?