Himalaje z Kingą Tanajewską

„On Her bike”

Motobirds

Do wyjazdu pozostało

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Dolina Zanskar i szmaragdowe jeziora Ladakhu z Kingą Tanajewską „On Her Bike” 

Kinga Tanajewska zaczęła swoją przygodę z motocyklami zaraz po szkole średniej. W 2017 roku zdeydowała się wyruszyć solo, na swoim BMW R800GS, nazwanym pieszczotliwie „Chillie”, w podróż dookoła świata . Szybko stała się legendą w świecie riderów. Dziś praktycznie każdy miłośnik motocyklowych podróży słyszał o Kindze, oglądał jej inspirujące filmy z trasy lub  śledził jej podróż w mediach społecznościowych. W 2019 roku proponujemy Wam wyprawę przez najwyższe przełęcze Himalajów do tajemniczej Doliny Zanskar, którą poprowadzi Kinga, „On Her Bike”. Jak na ten rejon świata przystało – będziemy jeździć na Royal Enfieldach. Przygotowaliśmy dla Was najnowsze modele Royal Enfield Himalaya.

Szczegóły wyprawy motocyklowej

Podstawowe informacje:

 • Dostępne miejsca: 10

 • Minimalna ilość uczestników: 6

 • Start: 19 sierpnia 2019 Leh, Indie

 • Meta: 31 sierpnia 2019 Leh, India

 • Czas trwania: 13 dni

 • Najbliższe lotnisko: Leh, India

Cena: 2500 EUR

 

Cena zawiera:

 • Asystę Kingi Tanajewskiej „On her Bike” jako przewodnika.

 • Lokalnego przewodnika na motocyklu.

 • Motocykl: Royal Enfield Himalaya.

 • Samochód wsparcia, w którym będą jechały nasze bagaże. Podróżujemy na lekko!
 • Noclegi w dwu osobowych pokojach, w hotelach lub pensjonatach 3 * i 2 osobowych namiotach z łóżkami i łazienką (tam gdzie hotele nie są dostępne).

 • Śniadania, lunche i obiado – kolacje, z wyjątkiem lunchy i obiado – kolacji w Leh.

 • Doświadczonego mechanika.

 • Pozwolenia do stref specjalnych lub przygranicznych.

 • Lekarza oraz butlę z tlenem (O2) i pakiet AMS.

 • Bilety wstępu do klasztorów buddyjskich, które będziemy odwiedzać na trasie.

Cena nie zawiera:

 • Biletów lotniczych.

 • Paliwa do motocykla (szacowany koszt około 100 – 150 USD).

 • Kosztów wynikających z uszkodzenia motocykla spowodowanych z winy kierowcy.

 • Wydatków osobistych, wycieczek fakultatywnych, pamiątek itp.

 • Ubezpieczenia podróżnego.

 • Biletów wstępu nie wymienionych powyżej. 

O wyprawie:

TYP WYJAZDU: 60% DROGI ASFALTOWE, 40% DROGI SZUTROWE

Poziom trudności: 6/10

Atrakcje na trasie: Leh, Dolina Indusu, buddyjskie klasztory w Dolinie Indusu, Dolina Zanskar, Dolina Nubra, przełęcze Khardung La – najwyższa dopuszczona do ruchu przełęcz na świecie, Chang La, Taglang La, Wari La, jezioro Pangong Tso.

 

Co powinieneś wiedzieć:

Sama jazda nie będzie technicznie trudna. Będziemy poruszać się po drogach asfaltowych lub dobrze / przyzwoicie utrzymanych drogach szutrowych. W samej Dolinie Zanskaru będzie bardziej offroadowo. Może być kurz, a czasem nawet piach lub błoto – w zależności od pogody. Pogoda o tej porze roku jest na ogół jest dobra i słoneczna, ale jak to w górach wysokich należy się spodziewać wszystkiego. Duża wysokość może przyczyniać się do zmęczenia.

Nasza wyprawa to nie wyścig – zależy nam na bezpieczeństwie.  Będziemy jeździć w takim tempie, aby wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do celu.

Pamiętaj, że to wyprawa motocyklowa i każdego uczestnika obowiązuje odpowiedni ubiór.

Będziemy jeździć na bardzo dużych wysokościach (ponad 5000 m). Ważne jest posiadanie odpowiedniego ubrania oraz koniecznie kremu z filtrem ochronnym i okularów przeciwsłonecznych. 

Plan wyprawy motocyklowiej

Dzień 1 (19.08)

Leh Przylot i aklimatyzacja

Przylot do Leh. Przejazd do hotelu. Odpoczynek i aklimatyzacja. Po południu odwiedzimy lokalny market, pałac królewski oraz Shanti stupę. 

Dzień 2 (20.08)

Leh do Kargil (200 km)

Po śniadaniu wyjeżdżamy do Kargil. Trasa wiedzie przez prawdziwie księżycowy krajobraz. Odwiedzimy monastyr Rizong. W Mulbekh zatrzymamy się przy olbrzymim posągu Buddy Maitreya. 

Dzień 3 (21.08)

Kargil do Rangdum (130 km)

Jedziemy piękną i dziką dolina Suru. Zostawiamy za sobą drogi asfaltowe. Dalej trasa będzie prowadziła malowniczymi szutrówkami. Dojedziemy do pasterskiej wioski Parkachik, a następnie do Rangdum.

Dzień 4 (22.08)

Rangdum do Padum (90km)

Wspinamy się na przełęcz Penzi La położonej na wysokości 4 401 metrów. Następnie odwiedzimy słynny klasztor górski Rangdum. Dalsza droga prowadzi wzdłuż wielkiego lodowca, który wyznacza początek doliny Zanskar.

Dzień 5 (23.08)

Odkrywamy dolinę Zanskar

Dzień poświęcimy na poznanie Doliny Zanskaru. Odwiedzimy m.in. klasztor Karsha.

Dzień 6 (24.08)

Padum do Parkachik (170 km)

Ponownie pokonamy przełęcz Penzi La pass (4,401 m). Przekonamy się, że ta sama droga od drugiej strony wygląda zupełnie inaczej. Noc spędzimy z pięknym widokiem na lodowiec Parkachik. Jeśli niebo będzie czyste I rozgwieżdżone, na pewno nie zapomnicie tego miejsca!

Dzień 7 (25.08)

Parkachik do Dha Hanu (160km)

Zjeżdżamy do Kargil przez Dolinę Suru. Po 550 km w końcu dotrzemy do stacji benzynowej. Po drodze będziemy mijać wiele wiosek o bardzo lokalnym charakterze.

Dzień 8 (26.08)

Dha Hanu do Lamayuru (140km)

Dziś dotrzemy do niesamowitego klasztoru Lamayuru. To najstarszy klaszor w Dolinie Indusu.

Dzień 9 (27.08)

lamayuru do Leh (140 km)

Rano będziemy mieć okazję uczestniczyć w porannej medytacji mnichów. Doświadczenie to pozostawia niesamowite wrażenie. Potem zjedziemy do Doliny Indusu. To jedna z najpiękniejszych dróg w całych Himalajach.

Dzień 10 (28.08)

Leh do Pangong Tso (210 km)

Po solidnym śniadaniu wyruszymy w trasę do słynnego Pangong Tso. Przejedziemy przez przełęcz Chang La, trzecią najwyższą dopuszczoną do ruchu przełęcz świata. 

Dzień 11 (29.08)

Pangong Tso do Doliny Nubra (160 km)

To będzie jeden z najpiękniejszych, ale i najbardziej wymagających dni podczas naszej podróży. W zależności od warunków pogodowych i poziomu wody w rzekach przejdziemy przez przez przełęcz Wari La lub podążymy drogą wzdłuż rzeki Shyok. Obie trasy są piękne i rzadko uczęszczane. To zdecydowanie dzień należący do kategorii “poza utartym szlakiem”.  Po południu dotrzemy do Doliny Nubra. Ze względu na bliskość Pakistanu i Chin, dolina ta do niedawna była specjalną strefą wojskową. Teraz jej część jest już otwarta dla turystów, którzy chętnie tu zaglądają.

Dzień 12 (30.08)

Dolina Nubry do Leh

Rano spróbujemy sił na wydmach, na najwyższej pustyni świata! Następnie czeka nas długi, ponad 2 km podjazd na przełęcz Khardung La. Jest to najwyższa dopuszczona do ruchu kołowego przełęcz na świecie. Na koniec zjdziemy do naszego celu  podróży- Leh.

Dzień 13

Przelot do Delhi i następnie do Europy

Dodatkowo możemy zorganizować zwiedzanie Agry i Tadż Mahal lub/i Delhi.

Jestem zainteresowany!

Masz pytania w sprawie wyjazdu?