fbpx
HIMALAJE 2020

START:

2 października 2023 / BAGDOGRA, INDIE

META:

13 października 2023 / GOUHATI, INDIE

LICZBA DNI:

12 dni

TYP WYPRAWY:

Lux

RODZAJ TRASY:

90% on road + 10% off road

POZIOM TRUDNOŚCI:

3 / 10
MOTOCYKL:
Motocykle dostępne na miejscu. Będziemy jeździć na Royal Enfieldach Himalaya. Koszt wynajmu motocykla zawarty w cenie.
OPIS TRASY:
Bhutan to ostatnie buddyjskie królestwo na świecie. Przetrwał ściśnięty między dwoma światowymi gigantami - Chinami i Indiami. Położony jest w całości w górach, z których dwadzieścia szczytów przekracza 7000 m. Kraj ten zamieszkuje zaledwie 750 tysięcy ludzi, ale prawie wszyscy są szczęśliwi. Nic dziwnego, że idea Szczęścia Narodowego Brutto (PNB) została po raz pierwszy wymyślona właśnie w tym maleńkim królestwie Himalajów, a obecnie jest postrzegana jako niematerialny wkład Czwartego Króla Bhutanu - Jigme Singye Wangchucka w globalną gospodarkę. Szczęście Narodowe Brutto jest przedmiotem corocznej oceny prowadzonej przez wyznaczoną instytucję królewską. Badania szczęścia mieszkańców Bhutanu prowadzone są już od 40 lat. Oficjalnie opublikowane wyniki wskazują, że aż dwie trzecie Bhutańczyków uważa się za szczęśliwych. Co więcej, Forbes umieścił ten stosunkowo ubogi (ekonomicznie) kraj w pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych miejsc na świecie. Bhutan powoli otwiera się na świat, podążając własnym tajemniczym rytmem. Pierwszy pojazd silnikowy przyjechał do kraju w 1961 r. Pod koniec lat 60. ukończono tzw. „Niebiańską drogę tysiąca zakrętów”. Do tej pory jest to jedyna asfaltowa autostrada wschód-zachód. Ma szerokości zaledwie 3,5 metra. Nadawanie programów radiowych rozpoczęło się w 1973 roku. Od 1999 roku wprowadzono telewizję. Internet został wprowadzony dopiero w 2000 roku. Pierwsi turyści przybyli do Bhutanu w 1974 roku. Bez wątpienia Bhutan do dziś jest postrzegany przez podróżnych jako ekskluzywny cel podróży. Podróż do Bhutanu to nie tylko pokonywanie odległości, to przede wszystkim podróż w czasie. W Bhutanie nadal istnieje ponad dwa tysiące klasztorów i gomp, a każde większe miasto ma swój dzong - charakterystyczną bhutańską twierdzę. Domy w Bhutanie budowane są według tradycyjnego modelu, a mieszkańcy Bhutanu codziennie noszą kolorowe stroje ludowe. Czy Bhutan to ostatnie Shangri La - mityczna kraina szczęścia? Według Jamesa Hiltona, autora Lost Horizon, Shangri La znajduje się gdzieś w Himalajach i jest rządzone przez sprawiedliwych lamów. Shangri La jest oczywiście fikcją, jednak panuje zgodność, że Bhutan najlepiej pasuje do tej koncepcji. Zapraszamy na motocyklową przygodę życia do ostatniego buddyjskiego królestwa - kraju Grzmiącego Smoka!
COVID-19 ELASTYCZNE WARUNKI REZERWACJI I GWARANCJA ZWROTU WPŁAT

Jeśli z powodu ograniczeń Covid-19 będziemy musieli anulować wycieczkę lub transport, otrzymasz wedle Twojego wyboru pełny zwrot wpłat lub przeniesienie wpłat na dowolną inną wycieczkę lub usługę z naszej oferty. 

 

Zarezerwuj wycieczkę lub transport bez obaw!

HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020

SZCZEGÓŁY WYPRAWY


ATRAKCJE
ATRAKCJE:
 • Ostatnie buddyjskie królestwo na świecie
 • Paro i Paro Ringpung Dzong
 • Monastyr Tiger’s Nest
 • Dolina Haa
 • Dzong w Phunaka i dzong Trongsa
 • Dolina Bhumtang, monastyr Kurgye Monastery i monastyr Tamshing
 • Region Lhuntse
 • Bhutan Wschodni
 • Górskie serpentyny – w Bhutanie najdluższa prosta to pas startowy na lotnisku
 • Przełęcz Chelela (4000 m npm)
 • Przełęcz Dochula (3150 m npm)
 • Przełęcz Pelela (3300 m npm)
 • Przełęcz Yutongla (3400 m npm)
 • Przełęcz Thrumshingla (3750 m npm)
szczegóły trasy
SZCZEGÓŁY TRASY:

Sama jazda nie będzie technicznie trudna. Będziemy jeździć po drogach asfaltowych. Czasem mogą się zdarzyć szutrowe łączniki. Duża wysokość i nieskończona liczna zakrętów mogą przyczynić się się do zmęczenia.

TEMPO
TEMPO:

Nasza wyprawa to nie wyścig – zależy nam na bezpieczeństwie. Będziemy jeździć w takim tempie, aby wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do celu.

POGODA
POGODA:

Pogoda o tej porze roku jest na ogół dobra i słoneczna, ale jak to w górach wysokich zawsze może się zmienić. W nocy jest zdecydowanie chłodniej, temperatura może spaść nawet do kilku stopni. W ciągu dnia temperatura waha się między 15C a 20C.

WAŻNE
WAŻNE, PAMIĘTAJ:

Pamiętaj, że to wyprawa motocyklowa i obowiązuje adekwatny do terenu i warunków ubiór.

PLANOWANA TRASA:

Dzień 1

Przylot do Bagdogra (India), przejazd do Phuentsholing

Dzień 2

Phuentsholing – Paro

Dzień 3

Paro – trekking do słynnego klasztoru “Tiger’s Nest”

Dzień 4

Paro – Thimphu via Haa valley

Dzień 5

Thimphu – Punakha

Dzień 6

Punakha – Trongsa via Dolina Phobjikha

Dzień 7

Trongsa  – Bumthang / Jakar

Dzień 8

Bumthang wycieczki po Dolinie

Dzień 9

Bumthang – Mongar

Dzień 10

Mongar – Trashigang

Dzień 11

Trashigang – Samdrup Jongkhar

Dzień 12

Samdrup Jongkhar – Gauwahati, wylot

TRASA MOŻE ULEC ZMIANIE ZE WZGLĘDU NA CZYNNIKI POLITYCZNE, SPOŁECZNE LUB POGODOWE

 

HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
HIMALAJE 2020
CENA ZAWIERA:
motocykl

motocykl

Na miejscu będziemy mieć do dyspozycji motocykle Royal Enfield Himalaya.

PRZEWODNIK

PRZEWODNIK

Asysta przewodnika MotoBirds na motocyklu i lokalnego anglojęzycznego przewodnika, który towarzyszył będzie grupie na motocyklu.

SAMOCHÓD WSPARCIA I SERWIS

SAMOCHÓD WSPARCIA I SERWIS

W samochodzie wsparcia, będą jechały nasze bagaże. Podróżujemy na lekko! Jedzie z nami doświadczony mechanik. W razie potrzeby zapewniamy części zamienne.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

Noclegi w trzygwiazdkowych hotelach, w pokojach dwuosobowych (lub w analogicznych pensjonatach). W cenę wliczone są śniadania. Na życzenie możliwe zorganizowanie pokoju jednoosbowego – dopłata 60 EUR/noc.

ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

TRANSPORT DO/Z HOTELU

W dniu planowego rozpoczęcia wycieczki, transfer z lotniska w miejscu docelowym do hotelu. W dniu zakończenia wycieczki transfer z hotelu na lotnisko. Na życzenie uczestnika transfer może być zorganizowany w innych terminach, ale nie jest wtedy wliczony w cenę wycieczki.

WIZY I DOKUMENTY

UBEZPIECZENIE

Podstawowe ubezpieczenie podróżne. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o np. ubezpieczenie zwrotu kosztów w sytuacji niemożności stawienia się na wycieczce z powodu zachorowania, w tym na Covid – 19. Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy i Pomocowy Fundusz Ubezpieczeniowy. Jeśli wycieczka odbywa się na motocyklach wypożyczanych na miejscu, posiadają one ubezpieczenie OC.

WIZY I DOKUMENTY

POZWOLENIA I BILETY WSTĘPU

Bhutańska wiza. Biletów do atrakcji na trasie, w tym dzongów i klasztorów bhuddyjskich.

ZDJĘCIA Z PODRÓŻY I TRAKI

ZDJĘCIA Z PODRÓŻY I TRAKI

Po zakończeniu wyprawy przesyłamy uczestnikom zdjęcia z wyprawy oraz tracki z trasy.

ZDJĘCIA Z PODRÓŻY I TRAKI

PAKIET STARTOWY MOTOBIRDS

Każdy uczestnik wyprawy otrzyma od MotoBirds pakiet startowy, na który składają się m.in.: naklejki z logo wycieczki, naklejki MotoBirds, szczegółowy program wycieczki, lista hoteli, koszulka z logo wycieczki.

CENA NIE ZAWIERA:
 • Biletów lotniczych do Bagdogra i z Gauhati – leci się przez Delhi (biletów nie należy kupować, do czasu potwierdzenia przez organizatora skompletowania minimalnej wielkości grupy).
 • Paliwa do motocykla.
 • Kosztów wynikających z uszkodzenia motocykla spowodowanych przez kierowcę.
 • Wizy indyjskiej. Wizy uczesnticy organizują indywidualnie (zapewnimy informacje jak to zrobić).
 • Wycieczek fakultatywnych.
 • Testów Covid i/lub szczepień jeśli będą wymagane.
CENA 3800 EUR
PASAŻER 3400 EUR

Zarezerwuj miejsce na wyprawie wpłacając opłatę rezerwacyjną 500 EUR lub dokonaj całej wpłaty. Po wybraniu opcji "ZAREZERWUJ" możesz wybrać czy wpłacasz tylko opłatę rezerwacyjną, czy całość kwoty, na stronie "KOSZYK" możesz wybrać walutę transakcji - EUR, PLN lub USD." 

ZAREZERWUJ WYCIECZKĘ
SIGN IN TO THE INTERESTED LIST OF THIS TOUR

Not sure yet? Subscribe to the interested list and receive notifications about this trip.

 

PODOBNE WYCIECZKI